senoji_viliampole

Keista šlove ir nepalaužiamais stereotipais apraizgyta Kauno miesto dalis – Vilijampolė. Dėl gandų ir galbūt ne itin modernios architektūros šis miesto rajonas daugumai Kauno gyventojų vis dar tebėra mažai žinomas ir nepopuliarus.

Pasak fotomenininko, Vilijampolės teritorija yra unikali – iki šios dienos nepasikeitęs gatvių tipas, mediniai žydų amatininkų namukai ir šio rajono savitumas. Iki XX a. antrojo dešimtmečio Vilijampolė buvo atskiras miestelis, valdytas atskira teise, dauguma jį garsinusių gyventojų buvo žydų tautybės.

Anot E. Butkevičiaus, albume dalis fotografijų, kuriose atsispindi Vilijampolės geto gyvenimas karo metais, buvo paimtos iš archyvų. Getui ištuštėjus, čia gyvenusių žydų vietą užėmė lietuviai, ir šiomis dienomis ten verda specifinis gyvenimas, kuris atsispindi antroje albumo dalyje. Daugumai žmonių Vilijampolė – vis dar mistifikuotas rajonas.

Fotografuodamas senąją Vilijampolę, žydų geto teritoriją, autorius pateko į savotišką mikropasaulį su mažomis gatvelėmis, aptriušusiais ar įvairiausiomis spalvomis nudažytais medinukais, kurių didžioji dalis aptverta aukštomis tvoromis, saugančiomis naujųjų gyventojų privatumą. Tai nėra labai tikslus dokumentavimas, greičiau pastebėjimai apie senosios Vilijampolės dabartį. Dauguma Europos miestų tokių istorinių priemiesčių jau neturi. Senojoje Vilijampolėje išliko nepakitęs gatvių tinklas, mediniai žydų amatininkų namukai; jų savitumas yra mūsų miesto tapatybės sudedamoji dalis.

Kaina 15.00 Eur 7.50 Eur
Liko tik viena knyga!