Seminaras „Mokymasis iš praeities – veikimas ateičiai“
2025 m. birželio 16 – 20 d., Vilnius
Tarptautinį projektą – seminarą organizuoja Olga Lengyel institutas (ang. The Olga Lenggyel Institute for Holocaust Studies and Human Rights – TOLI, Niujorkas, Jungtinės Amerikos Valstijos). Projektą Olga Lengyel institutas Lietuvoje įgyvendina kartu su Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatu. Seminaras dalinai finansuojamas Geros Valios Fondo (GVF).
Projekto tikslas – kalbėti, analizuoti temas apie žmogaus teisių pažeidimus, Holokaustą ir socialinį teisingumą. Šiuo projektu siekiama, jog nacionaliniai ir tarptautiniai mokymo metodai būtų integruoti į ugdymo turinį, taip pat siekiama pristatyti istorikų tyrimus bei pateikti jų požiūrį, analizuojant svarbius ir sudėtingus XX amžiaus istorijos laikotarpius.
Programos tikslai:
- Ugdyti mokytojų istorinį sąmoningumą diskutuojant Holokausto ir kitais socialinės neteisybės, diskriminacijos atvejais;
- Plėsti mokytojų supratimą apie stereotipų, prietarų, diskriminacijos poveikį asmeniui, grupei ar net visai visuomenei;
- Ugdyti mokytojų supratimą apie žydų gyvenimą iki Holokausto ir po Holokausto;
- Plėsti inovatyvių, orientuotų į mokinį mokymo metodų supratimą, įskaitant papildomo ugdymo programos veiklas ir bendradarbiavimą tarp mokyklų ir kitų institucijų, organizacijų;
- Ugdyti požiūrį, jog švietimas apie Holokaustą ir žmogaus teises yra neatsiejamos / susiliejančios / persipinančios temos.
Projekto metu pristatoma mokymų metodologija yra orientuota į besimokantį mokytoją, paremta patirtinio mokymosi principu ir žmogaus teisių švietimu. Seminaro metu bus naudojama metodų įvairovė, siekiant paskatinti dalyvių įsitraukimą, refleksijas ir aktyvias veiklas: pristatymus, diskusijas, darbą grupėse, vaizdo medžiagą, ekskursijas, paskaitų klausymą ir aptarimą, išgyvenusiųjų liudijimus ir t.t.
Tarptautinis seminaras vyks Vilniuje, jame bus pakviesti dalyvauti 30 – 35 mokytojai / švietimo darbuotojai iš Lietuvos. Po seminaro, dalyvavusieji seminare, galės teikti paraišką nedidelio biudžeto vietos projektams (300 EUR.), kuriuos įgyvendintų su savo mokiniais vietos bendruomenėje.
Kvietimas teikti paraiškas
Seminaro metu suplanuota intensyvi penkių dienų programa skirta bendrojo ugdymo įstaigų mokytojams (įvairių dalykų), švietimo darbuotojams, dirbantiems su jaunimu bei įgyvendinantiems švietimo projektus (bibliotekose, muziejuose bei kt. švietimo įstaigose). Į seminarą kviečiami mokytojai ir švietimo darbuotojai, kurie domisi žmogaus teisių tematika, Holokausto istorija bei įgyvendina įvairius istorinės atminties projektus ir perduoda savo patirtį mokiniams. Po seminaro, dalyviai turės galimybę kreiptis į TOLI Institutą dėl paramos – įgyvendinti su mokiniais, vietos jaunimu projektus ir taip pristatyti savo mokyklos / vietos bendruomenei ką jie sužinojo / išmoko seminare.
Seminaras yra nemokamas. Olga Lengyel institutas (TOLI) padengia seminaro išlaidas, taip pat pasirūpina dalyvių maitinimu ir apgyvendinimu seminaro metu.
Susidomėjusius ir norinčius dalyvauti seminare, kviečiame užpildyti el. paraiškos formą iki gegužės 16 d.:
https://forms.gle/weGFNzpZnhs3R2Ye7
Vėliau, iki gegužės 23 d., kandidatai bus informuoti apie atrankos į seminarą rezultatus.
PASTABA:
- Šiame seminare negali dalyvauti mokytojai, švietimo darbuotojai, kurie jau yra dalyvavę TOLI seminaruose, organizuotuose TOLI ir Tarptautinės komisijos sekretoriato (2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 metais).
- Teikiantys paraiškas, turi įvertinti savo galimybes dalyvauti seminare visas penkias dienas (jei išvykstama bus anksčiau, dalyvio pažymėjimas nebus išduodamas ir seminaro dalyviai negalės kreiptis dėl paramos savo projektams). Seminaro dalyviai turi įsipareigoti dalyvauti visuose mokymuose, visą numatytą mokymų laiką (t.y. – penkias dienas).
Jeigu turite papildomų klausimų, prašome kreiptis į Tarptautinės komisijos švietimo programų koordinatorę Ingridą Vilkienę el. paštu: ingrida.vilkiene@lrv.lt arba telefonu: 0 5 209 8818