Sėkminga Europos ,,Makabi“ žaidynių pradžia Lietuvos makabiečiams

posted in: Naujienos | 0

Liepos 30 dieną vėlai vakare iškilmingai atidarytos 15-osios ,,Makabi“ žaidynės. Makabiadoje dalyvauja 30 sportininkų iš Lietuvos. Visai delegacijai vadovauja Semionas Finkelšteinas. Šiemet komandoje kaip niekada daug jaunių, net 9 sportininkai. Jaunių komandų vadovas – Artiom Perepelica. Jauniausias 10 metų šachmatininkas Danielius Šeras, 15 metų Lietuvos jaunių rinktinės stalo tenisininkė Gerda Šišanovaitė,  4 labai perspektyvūs jauni plaukikai, 3 iš jų Lietuvos plaukimo rinktinės nariai Erika Filipavičiūtė, Kristijonas Šreiberis, Robertas Nikitin ir kaunietė Kamilė Ilijonskytė. Plaukikus treniruoja Oksana Sinkevič. Taip pat komandoje – perspektyvus fechtuotojas Alan Rinkevič. Be to, dar du labai pajėgūs badmintonininkai Danielius Tarachovskij ir Vitalija Movšovič. Suaugusiųjų tarpe makabiadoje dalyvauja badmintono žaidėjas Markas Šamesas, lauko tenisininkė Alisa Gaivaronskytė ir du plaukikai broliai Aleksej ir Andrej Fadejevai. Veteranus atstovauja lauko tenisininkai Danielius Merkinas ir Valentina Finkelšteinienė.

Europos makabiadoje taip pat dalyvauja labai pajėgi salės futbolo komanda – dukart Europos ir tris kartus vicečempionai, kuriai vadovauja žaidžiantis treneris Arūnas Šteinas.

Liepos 31 dieną, pirmą medalį Lietuvos komandai iškovojo fechtuotojas Alan Rinkevič. Labai sėkminga diena Lietuvos badmintonininkams. Vienetų varžybose aukso medalius iškovojo Vitalija Movšovič ir Markas Šames, dvejetų varžybose Markas Šames kartu su Danieliu Tarachovskiu iškovojo sidabro medį, o Vitalija Movšovič kartu su Danieliu Tarachovskiu mišrių dvejetų varžybose iškovojo bronzos medalį.

Per pirmąsias dvi varžybų dienas mini futbolo komanda iškovojo pergalę prieš Gibraltaro komandą 7:2 ir pralaimėjo 2:3 prieš labai pajėgią Izraelio komandą. Komandai vadovauja Gercas Žakas ir Matvejus Frišmanas.

Jaunasis šachmatininkas danielius Šeras, kovodamas prieš vyresnius ir žymiai aukštesnį reitingą turinčius varžovus, laimėjo vieną susitikimą iš trijų.

Lauko tenisininkė Alisa Gaivaronskytė, įveikusi dvi aukštus reitingus turinčias varžoves, pateko į finalą.