Mini Limmudas subūrė bendruomenės narius

Mini Limmudas subūrė bendruomenės narius

posted in: LŽB projektai, Naujienos | 0

Mini Limmudas (vert. Konferencija) didelis edukacinis ir pramoginis žydų šeimų renginys, kurios organizavimą šiais metais parėmė Geros valios fondas ir Joint organizacija. Trijų dienų programa su nakvyne ir pramogomis viešbutyje kuriama tam, kad kiekvienas galėtų rasti kažką įdomaus ir svarbaus, gilintis į žydų istoriją, tradicijas, religiją ir Jidiš kultūrą, aktualijas. Šiemet jį organizavo Žana Skudovičienė (Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė). Dalyvių atsiliepimai geri, žmonės dėkoja ir reiškia pageidavimus kitą kartą pakviesti dar daugiau įdomių lektorių, o pati organizatorė sako, kad ne visus lektorius pavyko prisikviesti.

,,Man sunku pasakyti, kaip man sekėsi, todėl, kad organizatorės vaidmenyje buvau pirmą kartą. Anksčiau visuose Limmuduose, kuriuos organizuodavo kolegė Junona Berznitski,  dalyvaudavau kaip renginio vedėja, reikėjo sukurti scenarijų, parašyti tekstą. O dabar man buvo didelis iššūkis. Teko bendrauti su visais potencialiais lektoriais, kuriuos kviečiau dalyvauti, o kviečiau tik įdomius žmones. Visi pakviestieji sutiko dalyvauti, kiti norėjo dalyvauti, bet negalėjo. Norėjau rasti daugiau judaizmo ir žydų istorijos žinovų, kviestume ir savus, nebūtina ieškoti po visą pasaulį. Dalyviai džiaugėsi, kad įvyko naujos Sauliaus Šaltenio knygos ,,Žydų Karalaitės dienoraštis“ pristatymas. Žmonės išpirko visas jo į Limmudą atvežtas  knygas.“

Ž. Skudovičienė toliau vardina įdomius susitikimus: ,,Daumantas Todesas pristatė įsimenantį projektą : ,,Paskutinis adresas ir Štetlai“. Puikiu jaudinančiu pavadinčiau susitikimą su Kama Ginku, jį – vaiką išgelbėjo iš Kauno geto bulvių maiše. Jį slėpė Binkių šeima. Ta proga buvo pristatyta Solomono Abramovičiaus ir Jakovo Zilbergo knyga ,,Išgelbėti Bulvių maišuose“.  Įvyko jaudinantis senokai nesimačiusių Kamos Ginko sustikimas su Iga Makutėniene, Kazio ir Sofijos Binkių anūke, kuri su išgelbėtu Kama kartu augo šeimoje. Abu jie uždegė Chanukos žvakes. Visa salė atsistojusi plojo.”

Limmude dalyvavo daug įvairaus amžiaus vaikų, kuriems surengtos pamokėlės ir žaidimai. Pirmą dieną dalyvavo 40 žydų bendruomenės vaikų, antrą dieną – 60 vaikų.

Limudas – ne tik įdomios konferencijos. Svarbiausia – žydų šeimų bendravimas: vaikai žaidžia, piešia, šoka, susipažįsta su savo bendraamžiais, o jų tėvai laiką leidžia su senais gerais draugais. Antrąją renginio dieną į Chanukos vakarienę susirinko 400 žmonių.