Kviečiame susipažinti su straipsniu apie pasaulinę ORT švietimo sistemą

Kviečiame susipažinti su straipsniu apie pasaulinę ORT švietimo sistemą

posted in: Naujienos | 0

Kviečiame susipažinti su The Jerusalem Post straipsniu “Bendruomenių stiprinimas pasitelkiant pasaulinę ORT edukaciją”, kuriame pristatomos Rytų Europoje veikiančios ORT žydų vaikų švietimo programos. Tarp jų – Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija, kurios hebrajų kalbos ir psichologijos mokytoja Ruth Reches, pasakoja apie mokykloje taikomą Tal Am edukacinę sistemą, kuri koncentruoja dėmesį į žydiškas vertybes, tradicijas ir hebrajų kalbą. Ruth Reches džiaugėsi, kad jos buvę mokiniai taip pat ir savo vaikus leidžia į tą pačią mokyklą. Ruth taip pat pažymi, kad daugelis tėvų judaizmo mokosi iš savo vaikų “Vaikai grįžta namo ir paaiškina tėvams apie žydų šventes – ką valgyti, kaip melstis. Taip išmoksta ir tėvai.”

Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijoje yra įsteigtas ir technologijų centras, mokiniai šalia pagrindinio žydiško lavinimo kartu gilinasi ir į pažangių STEM technologijų studijas, mokykla taip pat dalyvauja įvairiuose projektuose ir programose, bendradarbiaujančiose su Izraelio mokslo įstaigomis.

Daugiau skaitykite straipsnyje anglų kalba:  https://www.jpost.com/Israel-News/Strengthening-communities-through-World-ORT-education-585731?fbclid=IwAR1rS8aZdyXnX-_YDi8b5ObZ0ylDu9kGIsdvUjxS8qLy3c2STRDp9enrLIc

STEM technologijų projekto įgyvendinimas yra dalinai finansuojamas Geros valios fondo įgyvendinant Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos projektą Nr. PR/GVF-220/2017.