Geros valios fondo valdybos pirmininkei įteikta „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“

Geros valios fondo valdybos pirmininkei įteikta „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“

posted in: Naujienos | 0

Liepos 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius įteikė Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklą – ,,Lietuvos diplomatijos žvaigždę“ Geros valios fondo valdybos ir Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkei Fainai Kukliansky.

Aukščiausias ministerijos garbės ženklas F. Kukliansky skirtas už jos aktyvų dalyvavimą rengiant svarbius tarptautinius susitarimus, bendradarbiavimą tarp Lietuvos žydų bendruomenės (LŽB) ir ministerijos, indėlį rengiant ir įgyvendinant Geros valios įstatymą, aktyvų jos vadovaujamos LŽB dalyvavimą Lietuvos diplomatinių atstovybių projektuose.

„Džiaugiuosi mūsų draugyste ir bendradarbiavimu – tai labai svarbu mūsų valstybės interesams. Jūsų darbas yra ne tik vadovavimas žydų bendruomenei, bet ir labai matomas darbas Lietuvos labui“, – sakė ministras Linas Linkevičius.

Gavusi ,,Lietuvos diplomatijos žvaigždę”, Faina Kukliansky padėkojo  Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenei už palaikymą ir bendradarbiavimą.

Advokatė Faina Kukliansky nuo 2009 metų iki 2013 metų buvo Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininko pavaduotoja, o nuo 2013 metų iki šiol yra jos pirmininkė. Faina Kukliansky ilgus metus skyrė Lietuvos žydų bendruomenei ir žydų, gyvenančių už Lietuvos ribų, labui. Ji stengėsi, kad Lietuvos žydai būtų visiškai integruoti į Lietuvos visuomenę, o lietuviai ir kitų tautybių atstovai susipažintų su žydų kultūra, religija, gyvenimu. Fainos Kukliansky teigimu, gyvendami vienoje visuomenėje žmonės turi pažinti ir suprasti vieni kitus, kad nepasikartotų tragedijos, kurių metu beveik visa Lietuvos žydų bendruomenė buvo išnaikinta.

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė buvo įkurta prieš 30 metų.

Informacija iš Užsienio reikalų ministerijos tinklapio (http://urm.lt/default/lt/naujienos/fainai-kukliansky-iteikta-lietuvos-diplomatijos-zvaigzde)