Svečiai toliau lankosi Panevėžio žydų bendruomenėje

Svečiai toliau lankosi Panevėžio žydų bendruomenėje

posted in: Naujienos | 0

Į Panevėžio žydų bendruomenę ieškodami informacijos apie savo prosenelius atvyksta svečiai iš Europos, Izraelio, Pietų Afrikos, Kanados ir JAV.

Rugpjūtį bendruomenę aplankė dvi jaunos šeimos su savo vaikais.

Daniel Benjamin ir Dana Missulawin bei jų sūnūs gyvena Tel Avive. Jų prosenelis buvo pardavėjas, 1920 m. gyveno Panevėžyje, Smėlynės gatvėje. O senelis Mouša Benjaminovič gyveno Molainių g.21, Panevėžyje, po to Kranto gatvėje. Svečiai buvo labai dėkingi už informaciją apie savo senelius ir prosenelius. Su dideliu susidomėjimu peržiūrėjo turimas PŽB nuotraukas. Po to jie aplankė Aukštaitijos sostinės istorines vietas susijusias su Panevėžio žydais bei jų gyvenimu.

Kita šeima atvyko iš Jeruzalės: Jurušalaim universiteto profesorius Akye Edrei su žmona Chana Edrei, norintys susipažinti su žydų istorija Panevėžyje iki II-ojo Pasaulinio karo. Jie taipogi ieškojo informacijos apie savo prosenelius. Svečiai domėjosi PŽB veikla ir bendruomenės surinkta istorine medžiaga apie žydus gyvenusius Panevėžyje. Iš miesto žydų bendruomenės būstinės svečiai važiavo susipažinti su Panevėžio žydų paveldo istorinėmis vietomis. Jas svečiams aprodė PŽB pirmininkas G. Kofman, kuris neapsiribojo tik istorinių žydų paveldo vietų parodymu, bet ir papasakojo apie Panevėžio miesto nūdieną bei istoriją. Svečiai buvo labai patenkinti puikia pažintine ekskursija, išvykdami paliko įrašą PŽB svečių knygoje.