Panevėžyje – Roš Hašana šventė

Panevėžyje – Roš Hašana šventė

posted in: Naujienos | 0

Roš Hašana – viena svarbesnių švenčių žydams. Prasidėjo Naujieji 5784-ieji žydų metai.

Nedidelis būrys Panevėžio žydų bendruomenės narių rugsėjo 17 d. bendruomenės kieme susirinko į pikniką – paragauti chalos ir obuolių su medumi, palinkėti visiems pasaulio žydams laimingo ir saldaus gyvenimo, stiprios sveikatos, gerų draugų ir svarbiausia – gerus, paklusnius vaikus.

Šiemet pirmą kartą Panevėžio žydų bendruomenėje svečiavosi Lietuvos žydų skautai, jie atvažiavo tiesiai iš Žaliosios girios, kurioje kartu su Panevėžio skautais praleido dvi paras. Mieste jiems buvo surengta ekskursija apie Panevėžio žydų paveldą, Holokausto istoriją. Po trumpo poilsio bendruomenėje, Panevėžio žydų bendruomenės nariai ir skautai susėdo prie bendro šventiško stalo nukrauto tradiciškais žydų patiekalais, su kuriais reikia pasitikti ateinančius Naujus metus pagal žydų kalendorių. Po maldos ir uždegus žvakes buvo pučiamas Šofaras, kuris simbolizuoja ateinančius Naujus žydų metus.

Skautams buvo įteikti nauji žydų kalendoriai, kuriuos išleido Lietuvos žydų bendruomenė. PŽB pirmininkas G. Kofman perskaitė sveikinimus nuo Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės Fainos Kukliansky, ir užsienio draugų. Skautams prisegti Panevėžio žydų bendruomenės firminiai ženkliukai.