Kviečiame įsigyti žinomos rašytojos ir scenaristės naująją knygą – novelių romaną vaikams anglų kalba. Tai skaudžios žydų istorijos priminimas, suaugusio žmogaus ir vaiko gyvenimo atkarpa gete, perteikta personifikuota forma, artimesne jaunajam skaitytojui. Mergaitei Mirachai nemirti iš bado padeda pelytė Luta ir jų abiejų bičiulis katinas Micius. Jie pagelbsti ir lietuviui siuvėjui Juliui slapta išgabenti mergaitę iš geto atraižų maišuose. Veiksmas čia vyksta nuo geto įsteigimo pradžios iki 1943-ųjų vidurio. Nežmoniškomis sąlygomis nykioje geto aplinkoje atsiskleidžia žmonių patirtys: dvasinės, fizinės, moralinės. Vis dėlto ir blogio imperijoje gyvuoja gėrio pradai, o kartu su jais knygos pabaigoje prasismelkia šviesa ir ramybė.
„Gal paskaitęs žmogus nekartos tų blogų dalykų, kuriuos anuomet teko patirti kitiems žmonėms? – klausia knygos autorė. – Artimo meilė ir žmogaus moralė tai vertybės, kurios tada padėjo gyventi ir būti žmogumi. Tikiuosi, kad tokios istorijos pagelbės mums Žemėje susikalbėti ir neleis pasikartoti getui.“

Apie autorę:
Eligija Volodkevičiūtė (g. 1948 m. Vilniuje) – Lietuvos rašytojų sąjungos, Lietuvos kinematografininkų sąjungos narė. Mokėsi Vilniaus vakarinėje dailės mokykloje, studijavo Vilniaus universiteto Filologijos fakultete ir baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas. Sukūrė scenarijus animaciniams filmams „Mįslė“ (1984), „Rytoj, 11 val. ryte“ (1985, Kazachstano rašytojų sąjungos prizas), „Jūratė ir Kastytis“ (1989), „Laimės žiburys“ (1990), „Tas bejausmis robotas“ (1993), „Košmariškas sapnas“ (1995), „Gėlių dailininkas“ (1997) ir daugelį kitų. Iš viso sukurta per 50 animacinių filmų dirbant drauge su režisiere ir dailininke Nijole Valadkevičiūte. Paskutiniai sukurtų animacinių filmų scenarijai „Metai“ (2014), „Mėnulio šviesa“ (2014). Nemažai filmų pateko į tarptautinius festivalius, apdovanoti diplomais, trys nominuoti Lietuvos kino apdovanojimams „Sidabrinė gervė“. Išleido knygų vaikams „Stebuklingas pyragas“ (1987), „Rūta ir skėtis ieško dingusių snaigių“ (1995), „Katino Pūkio dailės pamokos“ (1997), „Piešiu paveikslą, arba katino Pūkio nuotykiai“ (1997), poezijos rinktinę „Zodiako ženklai“ (1997) ir pažintinio pobūdžio leidinį „Lietuvos animacija ir jos meninių formų plėtojimosi pagrindai“ (2009), yra daugelio straipsnių respublikinėje spaudoje dailės, dailėtyros klausimais autorė.

Kaina 4.00 Eur 2.00 Eur