Flaum_Lev_knygos viršelisKnyga „Iš Lietuvos į Sanktiniketaną. Šlomit Flaum ir Rabindranatas Tagorė“ yra jaunos žydaitės kilusios iš Lietuvos įspūdžių ir įžvalgų apie susitikimus su 20 a. Indijos mąstytojais, įskaitant Tagorę ir Gandį, rinkinys.
Šimonas Lev, knygos autorius gyvenantis Izraelyje, sudėjo į knygą ištraukas iš Šolomitos Flaum dienoraščių, rašytų pagrinde hebrajų kalba, vertimus. Knygoje sudėti tekstai pasakoja apie laiką, Šolomitos Flaum praleistą Santiniketane nuo 1922 iki 1924 ir laiškus tarp Šolomitos ir Rabindranato nuo 1922 iki 1940 (įskaitant laiškų kopijas).
Šolomita Flaum gimė Lietuvoje 1893 m. ir mirė Izraelyje būdama 70 metų. Su Rabindranatu Tagore ji susipažino kuomet Flaum vedė mokytojų rengimo kursus Kolumbijos universitete. Flaum gavo pasiūlymą dėstyti Vakarų Bengalijoje, Tagorės universitete, kur ji dėstė vokiečių kalbą ir vadovavo vaikų darželiui Santiniketane.
Santiniketane Flaum daug bendravo su Indijos nepriklausomybės judėjimo lyderiais jiems čia viešint tarp jų su Gandžiu, Annie Besant ir Sarojini Naidu.
Autorius Šimon Lev vadina Flaum neoficialia Indijos ambasadore ir sako, kad pagrindinis jo akstinas parašyti šią knygą buvo noras pristatyti Tagorę ir Santiniketaną žvelgiant Šolomitos Flaum akimis.

Kaina: 5 Eur

Liko tik 1 knyga!